Klubo istorija

Viskas prasidėjo 1986 – siais Kauno medicinos instituto Aktų salėje. KMI (dabar- KMU) pirmakursė, tuo metu jau tarptautinės klasės pramoginių šokių šokėja, daugelio Sovietų Sąjungos konkursų finalistė, prizininkė ir nugalėtoja, nusprendė pratęsti garsaus Lietuvos šokių trenerio Gedimino Kavaliausko tradicijas mokyti pramoginių šokių KMI studentus.

Nedrąsi, šokių mokytoja niekuomet nesiruošusi tapti studentė pradėjo mokyti studentus medikus. Ir patiko...

Įgavo drąsos, pasitikėjimo savimi. Su KMI studentais pasirodė studentų dainų ir šokių šventėje „Gaudeamus – 88“ , Lietuvos dainų ir šokių šventėje.
 
Kolektyvas sparčiai augo, atsirado įvairaus amžiaus vaikų grupės. Šiuo laikotarpiu gimė spalvingas ir daugelio pamėgtas tarptautinis konkursas „Pavasario žiedai“, sutraukdavęs šokėjų poras iš Murmansko, Nižnij Novgorodo, Sankt-Peterburgo ir t.t., jį tradiciškai vesdavo LRT diktorius Juozas Šalkauskas. Šokių klubo pavadinimas tuo metu buvo „Ave, Vita“ – ir tai pilnai atitiko to meto viltis, norus, siekius – Sveikas, gyvenime... Mokytojais klube dirbo Alvydas Galminas, Evaldas Girdauskas.
 
 1993 m., jau įgijusi gydytojos anesteziologės - reanimatologės išsilavinimą, klubo vadovė įstojo į Lietuvos sportinių šokių profesionalų sąjungą ir išlaikė tarptautinius šokių mokytojų ir teisėjų egzaminus kartu su visa grupe Lietuvos trenerių. Klubas augo, šokėjų daugėjo- poros dalyvavo daugelyje varžybų Lietuvoje ir užsienyje , iškovojo ne vieną aukštą apdovanojimą.

Deja, dėl profesinės veiklos reikėjo pristabdyti šokių trenerės darbą. Medicinos įgūdžius teko tobulinti užsienyje ir ilgam išvykti į Švediją. Sugrįžus, salė laukė tuščia...
Aišku, neilgai. Tuomet nuleisti rankų neleido buvęs treneris – garsus Lietuvoje ir buvusioje Sovietų Sąjungoje treneris – šviesios atminties Petras Janulevičius. Bendrų pastangų dėka atgimė klubas, pavadintas „Gintarėliai“, kadangi P. Janulevičius buvo visų mylimo ir garsaus tarptautinio šokių konkurso “Baltijos gintarėliai“ , vykstančio nuo 1968 m., organizatorius. Klubas vėl augo ir klestėjo, sėkmė lydėjo „Baltijos gintarėlius“.

Skaudi netektis vėl sukrėtė klubo kolektyvą. Rengiantis 2003 metų „Baltijos gintarėliams“, staiga mirė P. Janulevičius. Jo atminimui pagerbti ir pratęsti „Baltijos gintarėlių“ idėjai buvo pradėtas organizuoti tarptautinis vaikų ir jaunimo žiemos festivalis „Kaunas“, sukviečiantis į Kauno sporto halę šimtus šokėjų porų iš Lietuvos ir užsienio valstybių.


 Šiuo metu klubas tęsia savo veiklą, įgyvendindamas atnaujintą koncepciją - šokio pagalba propaguoti sveiką gyvenimo būdą, skatinti žmonių bendravimą, padėti atrasti save šiuolaikiniame dinamiškame ir pilname išbandymų pasaulyje.

 

 

 

.